Jet Li

Li Lian Jie

8,0
13 258 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jet Li

Który waszym zdaniem pokonałby w walce którego?
Ja stawiam na Li.

Lestat_18

W filmie "Zakazane Królestwo" staczają między sobą pojedynek w świątyni, walka warto zobaczenia.

Lestat_18

Jackie to 100% pozytywna postać i nie podejmuje się absolutnie ról czarnych charakterów, jest charyzmatyczny, potrafi wnieść trochę barw do filmu i sprawić, że człowiek się przy nim nie nudzi. W takich "fun" duetach jaki właśnie odbył z Tucker'em w trylogii "Godziny Szczytu" sprawdza się naprawdę świetnie i być może to dlatego posiadł tylu fanów. Jeśli chodzi natomiast o Li to sytuacja ma się właśnie na odwrót - chodzi mi tutaj tylko o granie ról, bo Li podejmuje się też właśnie granie czarnych charakterów w których wychodzi iście, zajebiście i hm...moim zdaniem nie powinno ich się porównywać, ponieważ jakoby kontrastują oni ze sobą ale tak naprawdę wiszą obaj na tym samym szczeblu.

Lestat_18

W normalnej walce to nie wiem, ale w filmach na pewno Jackie bo zawsze gra tego dobrego.

Lestat_18

W walce są równi. Walczą podobnie na swój sposób. Jednak jeżeli chodzi o aktorstwo 60:40 dla Jackiego.

mejki

Dlamnie remis

Lestat_18

ja stawiam na Jeta Li.! <3

Sayouri

Ja na Jeta Li bym stawiała.

użytkownik usunięty
Lestat_18

Jackie Chan za Pijanego mistrza

Tez stawiam na Jackie'go
Dobrze zagral pijanego mistrza...

Lestat_18

ja stawiam na Li :]

kathrina357

Obaj są zajebiści, nie zgodziłbym sie z tym że Li gra same czarne charaktery, np. w Człowiek Pies zagrał rolę taką wrażliwą (fakt z początku czarny charakter) i trudną do zagrania. Poza tym Niezniszczalni, Od kołyski i wiele innych. Jackie to już klasyka, wiąże z filmami z nim wspaniałe wspomnienia i znam od dziecka, mimo to doceniam Li za dobre aktorstwo i dla mnie 50/50.

Pr0mil

Jet zanim pojawił się w "Lethal Weapon 4" grał tylko pozytywne postacie. Nie chciał z tego powodu początkowo zagrać w "LW4", lecz obiecano mu, iż jeśli się pojawi na planie to w następnym filmie zagra już tego dobrego, tym obiecanym obrazem był "Romeo Must Die". Ponadto, poza trzecią 'Mumią' i "The One", Jet nie zagrał żadnego negatywnego bohatera, choć różnie można rozpatrywać postać kreowaną przez niego w 'Warlords'.

Jeśli chodzi zaś o aktorstwo, to kreacje w "Ocean Heaven" (Jet w roli dramatycznej bez wushu) czy nawet 'Once Upon a Time in China", gdzie młodo wciela się w poważanego mistrza sztuk walki (w Chinach wywołało to pewne kontrowersje, zarzucano Li zbyt młody wiek, jak na wcielenie się w osobę Wong Fei Hunga) i świetnie stwarza wrażenie doświadczonej, szanowanej osoby, świadczą o całkiem dobrym warsztacie aktorskim, oczywiście biorąc poprawkę na typowe role Jeta.

Pr0mil

Zgadzam się z tym że Jackie Chan to klasyk. To karateka na którego filmach wychowało się wiele osób.

Lestat_18

Myślę, że Li miał by większe szanse "...zyskując w ten sposób tytuł Wszechstronnego Narodowego Mistrza Chin. Tytuł ten wywalczył jeszcze cztery razy w latach: 1975, 1977, 1978 i 1979." "...Pod koniec lat siedemdziesiątych został Trenerem Narodowym Wushu" cytaty z wiki

użytkownik usunięty
Lestat_18

Jet Li lepszy - Jackie jest zbyt przereklamowany a w filmach jego walki są zbyt gorączkowe i zwykle liczy na łud szczęścia
A Jeta uważam za najlepszego aktora chińskiego obecnego za rolę w Nieustraszonym

Lestat_18

Głupie pytanie...oczywiście że by Jet Li wygrał w 100%

Lestat_18

Oczywiście, że Jet Li. Po pierwsze to facet dużo młodszy od Jackie Chan'a, a po drugie naprawdę umie się trzaskać, a Jackie Chan chyba we wszystkich rolach w jakich go widziałem gra komedianta w fantazyjnie zmajstrowanych, sztucznych akrobacjach.
Odpowiadając na post Bon009: wygrałby Tusk, o ile wsadziłby Zbysiowi katanę pod, nomen omen, ziobro;-)
P.S. Bruce obraziłby się, gdyby mu ktoś powiedział, że jest mistrzem japońskiego karate, a nie chińskiego kung fu...

Jack_Holborn

Jackie Chan rozwalil by Jet Li 1 palcem. Jet li to tylko w gebie mocny pewnie...

komandorfoka

W gębie mocny?ciekawe bo to raczej małomówny gość który nie otwiera ust by pleść bzdury jak niektórzy...

komandorfoka

Hehe dobry typ z ciebie,chyba na odwrót to tak.
Jet Li tylko mocny w gębie hmm,raczej zobacz na swój awatar heheheh,i w temacie.

komandorfoka

Jet Li mocny w gębie???Chyba cię coś pokręciło.Jet potrafi wszystkich rozwalić swoim wu shu.A po za planem na pewno dużo rozmawia.

Jack_Holborn

Dużo młodszy?aż 9lat...Obu panów dzieli wszystko Jet pochodzi z Pekinu a jego style walki to typowa "Północ" zaś Jackie jest z pochodzenia Kantończykiem a jego kung fu jest dość typowe dla południowca.
Taką walkę wygrałby ten który by bardziej się starał,bardziej mu zależało no i był w lepszej formie fizycznej w dniu walki..dla mnie ich szanse na zwycięstwo oceniam na 50/50.Aktorsko obaj są dobrzy i też oceniam na 50/50 nawet ciężko jest mi zdecydować którego wolę..bo obaj są dla mnie świetni.
Nie we wszystkich filmach Jackie gra role komediowe ma na koncie także role dramatyczne ,ale on sam dla siebie wybiera komedie.

Lestat_18

Dla mnie Jackie Chan to cienki bolek, ale tylko jako aktor. Filmy z nim są bez większego ładu, składu, sensu i morału, same bójki na ilość, ale już nie na jakość. Nie przypominam sobie, żeby zagrał w jakimś 'arcydziele', lub choćby dobrym filmie, ale mogę się mylić, bo unikam tej taniej sensacji. Z pewnością ma swoje plusy, wielu go lubi i cieszę się bo wydaje się być sympatycznym człowiekiem.

Jet Li ma bdb filmy, świetnie potrafi zagrać. Jeżeli chodzi o walkę z Jackie Chan`em to można tylko strzelać, bo nigdy nie wiadomo co się może w ringu stać. Ja kibicowałbym Li

Lestat_18

wygra chuck norris

Bawidamek_filmaniak

Chuck Norris to nie wiem czy by sie zbliżył do Jeta w odległości 1 Km :)
Jet za dobry :D

elosidzej

a znacie to ? tylko chuck norris potrafi zaparkować równolegle na pustym parkingu - ahaha, albo to ; tylko chuck norris potrafił z żoną zdradzić kochanke ! HAHAHA

elosidzej

zapodaj lepsze

Bawidamek_filmaniak

Myślisz, że gdy Chuck Norris wchodzi do wody to robi się mokry? Nic bardziej mylnego. To woda staje się Chucko-Norrisowa.

Chuck Norris śpi przy włączonym świetle. Czyżby bał się ciemności? Nie. To ciemność boi się Chucka Norrisa.

Dentarg

chuck norris śpi przy włączonym świetle, gdyż nabawił się syndromu wietnamskiego, ale gdy podczas jednego z morderczych treningów przypadkowo z półobrotu kopnął sam siebie - to mu przeszło. Teraz przy zgaszonym świetle wali na ostro jennifer lopez

elosidzej

Jet rozwalił bym Norrisa

karcia6666

Dokładnie :0

karcia6666

no to ba!

Lestat_18

Ja tam stawiam na Jeta Li ;]

AdamBayern01

ja nie lubie Jeta Li. Jackie wydaje sie sympatyczniejszy, ale wiadomo to tylko kino

Lestat_18

Jeśli chodzi o pojedynek lata robią swoje i myślę że Jackie Chan mógł by nie dać rady, ale gdyby doszło do pojedynku ich obu w wieku 25 lat stawiam na Chana :).

Lestat_18

Jackie chan

prof_mateusz27

bolo yeung

Bawidamek_filmaniak

ten jest dobry najlepszy w krwawym sporcie

prof_mateusz27

prze kozak - chciałbym aż tak wymiatać po 40 stce- oouuuu

Bawidamek_filmaniak

spotkanie naszych bohaterów w 2011 http://www.youtube.com/watch?v=GxPDbBv5PGA Vana i Bola :)

prof_mateusz27

spoko ludzie. Poza tym Bolo to żywa legenda, a takich i podobnych spotkań w ostatnim czasie było wiele i to w różnych częściach świata.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones